Джокович надви Медведев, среща Нишикори на четвъртфиналите в Мелбърн

Спорт 21.01.2019 18:05

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, след като отстрани Даниил Медведев в четири сета – 6-4, 6-7 (5), 6-2, 6-3. Двубоят започна по-добре за сърбина, който поведе с пробив, но руският талант се завърна в битката за първия сет. Все пак шестрактният шампион в Мелбърн затвори откриващата част след нов брейк и поведе в сетовете.

Във втория сет 31-годишният тенисист отново дръпна с пробив аванс, но Медведев отново върна брейка. Частта бе решена след тайбрек, в който младият руснак достигна до три поредни сетбола. Джокович върна два от тях, но не успя да се справи с третия и така равенството на корта бе възстановено.

В третия и четвъртия сет 14-кратният шампион от турнирите на Големия шлем отново съумя да пробие подаването на видимо изморения си съперник, който продължи да се бори и достигна до равенства в сервисите на Джокович, но в крайна сметка силите му стигнаха за почетна загуба в четири сета.

В спор за място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу Кей Нишикори. Японецът обърна Пабло Кареньо-Буста след петсетова драма, продължила над 5 часа – 6-7 (8), 4-6, 7-6 (4), 6-4, 7-6 (8). Двамата са се изправяли един срещу друг в 17 мача, като номер 1 в света е спечелил 15 от тях. Джокович и Нишикори имат двубой на Аустрелиън Оупън, който бе именно на четвъртфиналната фаза през 2016 година и победител бе сърбинът – 6-3, 6-2, 6-4. /БГНЕС