Уинкс донесе драматичен успех на Тотнъм над Фулъм

Спорт 21.01.2019 10:14

Отборът на Тотнъм победи драматично с 2:1 като гост Фулъм в едно от двете лондонски дербита в 23-тия кръг на английската Висша лига. ,,Котиджърс“ започнаха по-добре срещата и откриха резултата в 17-та минута, когато центриране от ъглов удар бе засечено злощастно от нападателя Фернандо Йоренте в собствената мрежа за 1:0. Испанецът започна като титуляр на мястото на контузения Хари Кейн, но така и не успя да се справи със задачата да замести английския национал на върха на атаката на ,,шпорите“.

До края на първата част възпитаниците на Клаудио Раниери опитаха на няколко пъти да затруднят Юго Лорис, като най-деен бе привлеченият от Бешикташ полузащитник Райън Бабел, чиито пробиви всяваха смут в отбраната на Тотнъм. Гостите, от своя страна, бяха близо до изравняването при удар с рамо на Йоренте, но стражът на домакините Серхио Рико реагира добре и спаси.

Той обаче нямаше какво да направи в началото на втората част, когато Деле Али изравни от близко разстояние с глава след отлично подаване на Кристиян Ериксен. Двубоят вървеше към първо равенство през сезона за ,,шпорите“ и ценна точка за тима на Фулъм, когато центриране на Жорж-Кевин Нкуду намери Хари Уинкс, който отново подобно на Али, от близо нямаше как да сбърка и донесе ценния успех на Тотнъм.

Така играчите на Маурисио Почетино продължават да са на пет точки от Манчестър Сити и на девет от лидера в таблицата Ливърпул. Фулъм пък остава предпоследен в класирането, като вече е на седем точки от спасителната зона след класическия успех на Нюкасъл над Кардиф в събота. В следващия кръг и двата отбора са домакини, като Фулъм приема на ,,Крейвън Котидж“ Брайтън, а Тотнъм излиза на ,,Уембли“ срещу Уотфорд. /БГНЕС