Павлюченкова пречупи Стивънс и e на четвъртфинал в Мелбърн

Спорт 21.01.2019 10:11

Анастасия Павлюченкова се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, след като обърна поставената под номер 5 Слоун Стивънс – 6-7 (3), 6-3, 6-3. Последният двубой от осминафиналите при жените в долната половина на схемата предложи на зрителите в Мелбърн здрава битка от самото начало, като американката успя да вземе аванс в резултата след тайбрек, спечелен на три точки.

Отговорът на рускинята във втория сет обаче не закъсня и тя възстанови паритета след 6-3. В заключителната трета част мощната игра от основната линия и добрата дълбочина при ударите от форхенд и бекхенд позволиха на Павлюченкова да вземе превес над шампионката от Ю Ес Оупън 2017 и след 6-3 и в третия сет, рускинята се класира на третия си четвъртфинал в кариерата след Ролан Гарос и Ю Ес Оупън през 2011.

Нейна съперничка в спор за място на полуфиналите е американката Даниеле Колинс, която изненадващо отстрани шампионката от 2016 Анжелик Кербер в два сета. Двубоят между Павлюченкова и Колинс гарантира непоставена полуфиналистка в долната половина на схемата в Мелбърн, като победителката от мача им ще срещне спечелилата измежду Петра Квитова и представителката на домакините Ашли Барти. /БГНЕС