Баутиста Агут е на първи четвъртфинал от Големия шлем след нова гладиаторска битка

Спорт 20.01.2019 14:23

Роберто Баутиста Агут се класира на първия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем в Австралия, след като постигна нова петсетова победа, този път над миналогодишния финалист Марин Чилич – 6-7 (6), 6-3, 6-2, 4-6, 6-4. Двубоят между двамата започна с предимство на сервиращите, като откриващият сет бе решен от тайбрек, в който хърватинът надделя след оспорвана битка с 8-6 точки.

Във втората и третата част обаче испанецът показа защо се намира в чудесна форма от началото на сезона и на свой ред обърна развоя на мача в своя полза. Шампионът от Ю Ес Оупън 2014 вкара мача в решителен пети сет след по-добра играч в четвъртия. В заключителната част 30-годишният испанец реализира пробив в десетия гейм, който се оказа решаващ за крайния изход на двубоя.

Така Баутиста Агут продължава напред в турнира, след като спечели трети петсетов мач в Мелбърн и вече е в серия от девет последователни победи, след като триумфира в Доха в началото на сезона. В следващия кръг неговият съперник ще бъде определен от настоящия шампион Роджър Федерер и младия талант Стефанос Циципас, които играят в момента при сет на сет. /БГНЕС