Ливърпул допусна три гола срещу Палас, но победи

Спорт 20.01.2019 09:29

Ливърпул надви Кристъл Палас с 4:3 в двубой от 23-и кръг на Премиършип, който се игра на стадион "Анфийлд".

Андрос Таунсенд даде преднина на "орлите" в 34-ата минута, а в самото начало на второто полувреме Мохамед Салах изравни резултата. Седем минути по-късно Роберто Фирмино даде преднина на лидера в Премиършип.

Защитникът на лондончани Джеймс Томкинс възстанови равенството в 65-ата минута, но 10 минути по-късно Салах вкара втория си гол в срещата и Ливърпул поведе с с 3:2. В допълнителното време се разписаха Садио Мане за Ливърпул и Максимилиан Майер за Кристъл Палас. Ливърпул с актив от 60 точки води в класирането, а Кристъл Палас заема 14-о място с 22 точки.

Манчестър Юнайтед в същото време постигна поредния си успех под ръководството на Оле Гунар Солскяр, побеждавайки Брайтън с 2:1 на стадион "Олд Трафорд". /БГНЕС