"Левски Лукойл" е полуфиналист за Купата

Спорт 17.01.2019 09:49

Шампионът на България Левски Лукойл разгроми като гост Балкан (Ботевград) с 96:73 (24:21, 25:6, 20:25, 27:21) в среща-реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на страната по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов загуби първата среща в София с 80:81, но в реванша показа страхотна игра и продължава на полуфиналите, където на 13 и 16 февруари ще играе срещу пловдивския Академик Бултекс 99.

С 20 точки за Левски Лукойл се отличи Патрик Рембърт, 18 добави Христо Захариев, а 17 реализира Деян Иванов. за Балкан Брендън Браун вкара 16 точки, Мирко Мулалич записа 15, а Димитър Димитров - 12.
Отново грозни сцени белязаха срещата между двата отбора. На полувремето привържениците на столичния отбор и фенове на домакините стигнаха до бой, замеряне с бутилки и други предмети, но след намесата на органите на реда до по-сериозни инциденти не се стигна.

Младият отбор на Академик (София) също е полуфиналист в турнира. Възпитаниците на Георги Давидов победиха като гост в реванша Спартак (Плевен) със 75:70 и след успеха с 83:68 си осигуриха участие в следващата фаза, където на 13 и 16 февруари ще играят с тима на Берое (Стара Загора).