Apple ще представи три iPhone модела през 2019 г.
Наука 12.01.2019 09:05
Apple планира да представи три нови iPhone модела тази година, вклюичително и наследник на по-евтиния „XR“, съобщава CNBC, позовавайки се на информация от Wall Street Journal в петък.
Според изданието американският производител, чиито продажби пострадаха значително напоследък, ще заложи на нови функции в камерата. Това са потвърдили хора, близки до компанията. Те са уточнили, че най-високият клас телефон от новите iPhone модели ще се появи с тройна основна камера, а по-ниският с двойна.
Един от трите ще е с LCD дисплей – по принцип такива екрани Apple използва в по-ниския клас устройства, така че вероятно става дума за iPhone XR. Именно това е и телефонът, с който компанията се опитва да спечели китайските потребители.
Гигантът наскоро понижи прогнозите си за приходите от тримесечието, което хвърли инвеститорите в тревога. Изпълнителният директор на Apple Тим Кук посочи като основна причина забавянето на икономиката в Китай, но призна, че има и други фактори. Мнозина анализатори изтъкват прекомерно високите цени на последните поколения iPhone, които обаче не радват с кой знае какви иновации, така че да провокират потенциалните клиенти да си ги купят.
Според WSJ Apple обмисля до 2020 г. да замени изцяло LCD екраните с OLED, които правят изображенията по-ярки и ясни.
Засега Apple не е била намерена за коментар, пише CNBC. Акциите на компанията поскъпнаха с 0.1% в петък. /economic.bg
Според изданието американският производител, чиито продажби пострадаха значително напоследък, ще заложи на нови функции в камерата. Това са потвърдили хора, близки до компанията. Те са уточнили, че най-високият клас телефон от новите iPhone модели ще се появи с тройна основна камера, а по-ниският с двойна.
Един от трите ще е с LCD дисплей – по принцип такива екрани Apple използва в по-ниския клас устройства, така че вероятно става дума за iPhone XR. Именно това е и телефонът, с който компанията се опитва да спечели китайските потребители.
Гигантът наскоро понижи прогнозите си за приходите от тримесечието, което хвърли инвеститорите в тревога. Изпълнителният директор на Apple Тим Кук посочи като основна причина забавянето на икономиката в Китай, но призна, че има и други фактори. Мнозина анализатори изтъкват прекомерно високите цени на последните поколения iPhone, които обаче не радват с кой знае какви иновации, така че да провокират потенциалните клиенти да си ги купят.
Според WSJ Apple обмисля до 2020 г. да замени изцяло LCD екраните с OLED, които правят изображенията по-ярки и ясни.
Засега Apple не е била намерена за коментар, пише CNBC. Акциите на компанията поскъпнаха с 0.1% в петък. /economic.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората
- 15:55 Калин Стоянов пита главния прокурор какво се случва с делото срещу Демерджиев
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат
- 15:36 Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание