Австралия започна със загуба защитата на Азиатската купа

Спорт 06.01.2019 16:25

Защитаващият титлата си от турнира за Купата на Азия отбор на Австралия претърпя малко очаквано поражение от Йордания с 0:1 в първи мач от група "Б" на надпреварата. Единственото попадения в срещата реализира централният защитник Анас Бани Ясен с глава при центриране от ъглов удар в 26-та минута на срещата. Като цяло "кенгурата" отправиха повече удари към вратата и владееха топката в много по-голяма част от мача, но така и не успяха да достигнат поне до изравняване.

Така актуалният носител на Азиатската купа започва с поражение защитата на трофея, който спечели през 2015 след победа с 2:1 след продължения във финала срещу Република Корея. Малко по-късно през деня пък са останалите две срещи: Тайланд - Индия от група "А" и Сирия - Палестина от група "Б". Тази година домакин на турнира са Обединените Арабски Емирства. /БГНЕС