Тръмп към Apple: Постройте заводите си в САЩ
България 06.01.2019 09:18
Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова Apple да започнат да правят телефоните си в страната казвайки, че Китай е най-големият бенефициент на компанията.
Коментарът на Тръмп маркира последните му усилия да накара американските компании да върнат производството си в страната.
Президентът заяви пред репортери в Белия дом, че "казах на Тим Кук (изпълнителният директор на Apple), който е мой приятел и когото аз харесвам много, прави продуктите си в САЩ. Построй тези красиви заводи тук".
"Китай е най-големият бенефициент от Apple" защото смартфоните се сглобяват там. /АФП
Коментарът на Тръмп маркира последните му усилия да накара американските компании да върнат производството си в страната.
Президентът заяви пред репортери в Белия дом, че "казах на Тим Кук (изпълнителният директор на Apple), който е мой приятел и когото аз харесвам много, прави продуктите си в САЩ. Построй тези красиви заводи тук".
"Китай е най-големият бенефициент от Apple" защото смартфоните се сглобяват там. /АФП
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци