Шарапова се отказа заради контузия, под въпрос е за Аустрелиън Оупън

Спорт 04.01.2019 17:12

Мария Шарапова се оттегли от своя четвъртфинал срещу Арина Сабаленка (Беларус) на турнира в Шънджън, Китай заради контузия в бедрото. Бившата номер 1 се затрудняваше да се придвижва по корта и загуби откриващия сет с 1-6. В паузата между първите две части тя взе медицински таймаут и започна по-добре, но при резултат 2-4 за Сабаленка тя реши да се откаже заради невъзможността да продължи нормално срещата.

Все още не се знае колко сериозно е положението на Шарапова и дали ще може да вземе участие на започващия на 14-ти януари първи турнир от Големия шлем за годината - Аустрелиън Оупън. 31-годишната тенисистка се намира под номер 29 в ранглистата и все още търси най-добрата си форма, но травмата със сигурност няма да й помогне.

Така поставената под номер 1 в турнира Арина Сабаленка продължава към полуфиналите в Китай, където ще срещне победителката от мача между квалификантката Моника Никулеску (Румъния) и представителката на домакините Ванг Яфан. /БГНЕС