Сдружения в Босилеград организират протест заради опасното минно експлоатиране в областта
ЕС и Свят 04.01.2019 11:24
Днес, в Босилеград, ще се проведе вторият протест с надслов „Загубим ли природата, губим всичко". Организатори са отново сдруженията „ЕКО-БИО-ПРАВДА” и „ГЛАС”. Целта е още веднъж да запознаят и привлекат вниманието на широката общественост с опасното минно експлоатиране в областта и със замърсяващото градската среда сметище. "Унищожена е природата", арлармират от двете сдружения в писма до сръбските и българските институции. Кметът на Босилеград заяви, че инициира дискусия по проблема на 24 януари.
"Протестите в Босилеград от последните десетина дни са граждански. В тях няма никакво политическо участие и мотивация", категоричен е Александър Димитров - лидер на едно от сдруженията организатори.
Засега в Кюстендилско по проблема почти няма активност. Кметът на Кюстендил Петър Паунов уверява, че нещата са под пълен контрол в Кюстендил. Инж. Андрей Миленков, който познава лично Крайщето - района, където са възможни екозамърсявания.
"Трябва да се направи един мониторинг, който да е продължителен на входа на река Драговищица на територията на Република България".
Босилеградският кмет Владимир Захариев заяви, че търси бързо и енергично решение, за да се успокоят нещата.
"Да излезнат нашите инспектори, да се прочетат данните какви са измеренията и пак ще повикаме компетентни хора, които да дойдат на 24 на кръгла маса". /bnr.bg
"Протестите в Босилеград от последните десетина дни са граждански. В тях няма никакво политическо участие и мотивация", категоричен е Александър Димитров - лидер на едно от сдруженията организатори.
Засега в Кюстендилско по проблема почти няма активност. Кметът на Кюстендил Петър Паунов уверява, че нещата са под пълен контрол в Кюстендил. Инж. Андрей Миленков, който познава лично Крайщето - района, където са възможни екозамърсявания.
"Трябва да се направи един мониторинг, който да е продължителен на входа на река Драговищица на територията на Република България".
Босилеградският кмет Владимир Захариев заяви, че търси бързо и енергично решение, за да се успокоят нещата.
"Да излезнат нашите инспектори, да се прочетат данните какви са измеренията и пак ще повикаме компетентни хора, които да дойдат на 24 на кръгла маса". /bnr.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.