Защо много големи компании не работят през коледната седмица
България 23.12.2018 19:33
Коледа вече е само на една ръка разстояние, а няколко дни след това идва и Нова година. И през този период за много компании стои дилемата дали да работят по време на празниците, пише Inc.
Малко въпроси в бизнеса имат лесни отговори, но дали да се затвори офисът или не за Коледа може да се каже, че отговорът определено е "да". Ето защо:
Ще се подобри продуктивността
Изследване доказва, че хората, които почиват, са по-работоспособни. Ако има време в годината, когато служителите са непродуктивни, то това са именно празничните периоди. Докато работят, хората си представят как са със семействата и това им пречи да се концентрират върху задачите. Затова и работодателите, и служителите ще спечелят повече, ако компанията остави тези дни за почивка.
Служителите ще са по-здрави
Лишаването от почивка не е здравословно. Според данни от тестове почивките по празниците могат да намалят риска от сърдечни заболявания с 50% при мъжете и 30% при жените, но само когато те почиват повече от веднъж в годината. Затварянето на офиса за коледните празници означава, че така заетите в компанията със сигурност ще имат поне една ваканция.
Вашите клиенти и бизнес партньори също няма да работят
Ако компанията работи в ниша, в която не ? трябват контакти с останали фирми, тогава работата по време на коледната седмица може би има смисъл. Но в случай, че дейността ви е свързана с контакти с клиенти, външни консултанти, инвеститори и други подобни, е твърде вероятно да не можете да работите с тях, тъй като те самите ще са в почивка.
Спестяване
Когато фирмата не работи в празничния период, могат да се спестят много текущи разходи, като тези от осветление и отопление.
Седмица, която е само от 4 дни
Когато Коледа е през работната седмица, денят, в който се пада така или иначе се дава за почивка. Така, ако работодателите обявят седмицата за почивна, те няма да изгубят стандартните 5 дни, а само 4.
Мнението на служителите
Няма как, когато една компания даде коледната седмица за почивка, това да не се оцени високо от работещите в нея. Дори извън фирмата, този избор говори много и показва отношение към служителите.
Служителите разбират, че могат да почиват
Голяма част от хората смятат, че трябва да работят извънредно и без почивка, за да постигнат целите в кариерата си. Ако те не са виждали шефовете си да почиват, също не биха го направили. Когато обаче работодателите почиват, това кара служителите да са спокойни и да си взимат отпуск. /money.bg
Малко въпроси в бизнеса имат лесни отговори, но дали да се затвори офисът или не за Коледа може да се каже, че отговорът определено е "да". Ето защо:
Ще се подобри продуктивността
Изследване доказва, че хората, които почиват, са по-работоспособни. Ако има време в годината, когато служителите са непродуктивни, то това са именно празничните периоди. Докато работят, хората си представят как са със семействата и това им пречи да се концентрират върху задачите. Затова и работодателите, и служителите ще спечелят повече, ако компанията остави тези дни за почивка.
Служителите ще са по-здрави
Лишаването от почивка не е здравословно. Според данни от тестове почивките по празниците могат да намалят риска от сърдечни заболявания с 50% при мъжете и 30% при жените, но само когато те почиват повече от веднъж в годината. Затварянето на офиса за коледните празници означава, че така заетите в компанията със сигурност ще имат поне една ваканция.
Вашите клиенти и бизнес партньори също няма да работят
Ако компанията работи в ниша, в която не ? трябват контакти с останали фирми, тогава работата по време на коледната седмица може би има смисъл. Но в случай, че дейността ви е свързана с контакти с клиенти, външни консултанти, инвеститори и други подобни, е твърде вероятно да не можете да работите с тях, тъй като те самите ще са в почивка.
Спестяване
Когато фирмата не работи в празничния период, могат да се спестят много текущи разходи, като тези от осветление и отопление.
Седмица, която е само от 4 дни
Когато Коледа е през работната седмица, денят, в който се пада така или иначе се дава за почивка. Така, ако работодателите обявят седмицата за почивна, те няма да изгубят стандартните 5 дни, а само 4.
Мнението на служителите
Няма как, когато една компания даде коледната седмица за почивка, това да не се оцени високо от работещите в нея. Дори извън фирмата, този избор говори много и показва отношение към служителите.
Служителите разбират, че могат да почиват
Голяма част от хората смятат, че трябва да работят извънредно и без почивка, за да постигнат целите в кариерата си. Ако те не са виждали шефовете си да почиват, също не биха го направили. Когато обаче работодателите почиват, това кара служителите да са спокойни и да си взимат отпуск. /money.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн