Дивна: Минаваха ми мисли за самоубийство, но категорично реших да живея
България 16.12.2018 12:26
Младата певица искала да е на мястото на приятелката си Кристин, която пострада тежко при катастрофата преди 9 месеца
"Вярвах, че съм чудовище". Това каза пред Мон Дьо в предаването "Събуди се" по Нова тв певицата Дивна, коята преди 9 месеца направи тежка катастрофа. Тя не пострада, но нейната приятелка - моделът Кристин, бе потрошена и лекарите дълго не даваха гаранция за живота й.
"Обичам те, прости ми", казва тя на Кристин. Би разбрала своята приятелка, с която имали общи планове за бъдещето, дори и да не й прости напълно.
"Изпитвах себеотрицание, себеомраза, не вярвах, че трябва да бъда жива. Чувствах се виновна, че съм жива. Бях на път да си дам сама най-тежката присъда", каза Дивна. На въпрос на водещия дали й е минавала мисълта за самоубийство, тя не скри, че е била близо до мисълта да посегне на живота си. Без да се впуска в подробности, даде да се разбере, че е предприела и действия. (Дълго време певицата отказвала да се храни, разказват нейни близки - б. р.).
"Тези мисли и усещания те завладяват, дори когато чувстваш любовта на семейството си. Бях в тотално непрогледна вселена, без лъч светлина", връща се към тези кошмарни дни младата певица. Тогава мрежата и някои издания са безмилостни към нея. Баба й получава инфаркт.
"Бях удобна мишена. Не бива да съдим така крайно за неща, които могат да се случат и на нас. Прощавайте на себе си", е нейната препоръка към хулителите.
Оздравяването на Кристин е като рестарт и на нейния живот. Знае, че миналото не може да се изтрие като с гума и че цял живот ще има спомен от катастрофата. "Душата ми беше безмълвна, чувах само шум в ушите. Но музиката лекува, отново намерих себе си. Категорично реших, че искам да живея", убедена е Дивна.
Преди година Дивна работи над песен, която сякаш предсказва съдбовната случка. "Искам всичко или нищо", се казва в припева. Сега Дивна се опитва да си върне живота и тези думи я мотивират.
"Нямаше ограничение на скоростта, имаше видимост. Помня удара, помня моментите след това. Запитах се: „Това ли е? Така ли ще приключи всичко””, разказва още Дивна. „Попитах я добре ли е. Обадих се на тел. 112. После тя започна да пищи – болеше я много”.
Дивна разказва, че около час са чакали линейка.
„В главата ми зазвуча песента на Орлин Горанов „Светът е за двама”. Започнах да й пея: „Не заспивай, когато умират звезди, не заспивай, светът е за двама””, разказва певицата. „Когато я качиха на линейката, рухнах”.
"Вярвах, че съм чудовище". Това каза пред Мон Дьо в предаването "Събуди се" по Нова тв певицата Дивна, коята преди 9 месеца направи тежка катастрофа. Тя не пострада, но нейната приятелка - моделът Кристин, бе потрошена и лекарите дълго не даваха гаранция за живота й.
"Обичам те, прости ми", казва тя на Кристин. Би разбрала своята приятелка, с която имали общи планове за бъдещето, дори и да не й прости напълно.
"Изпитвах себеотрицание, себеомраза, не вярвах, че трябва да бъда жива. Чувствах се виновна, че съм жива. Бях на път да си дам сама най-тежката присъда", каза Дивна. На въпрос на водещия дали й е минавала мисълта за самоубийство, тя не скри, че е била близо до мисълта да посегне на живота си. Без да се впуска в подробности, даде да се разбере, че е предприела и действия. (Дълго време певицата отказвала да се храни, разказват нейни близки - б. р.).
"Тези мисли и усещания те завладяват, дори когато чувстваш любовта на семейството си. Бях в тотално непрогледна вселена, без лъч светлина", връща се към тези кошмарни дни младата певица. Тогава мрежата и някои издания са безмилостни към нея. Баба й получава инфаркт.
"Бях удобна мишена. Не бива да съдим така крайно за неща, които могат да се случат и на нас. Прощавайте на себе си", е нейната препоръка към хулителите.
Оздравяването на Кристин е като рестарт и на нейния живот. Знае, че миналото не може да се изтрие като с гума и че цял живот ще има спомен от катастрофата. "Душата ми беше безмълвна, чувах само шум в ушите. Но музиката лекува, отново намерих себе си. Категорично реших, че искам да живея", убедена е Дивна.
Преди година Дивна работи над песен, която сякаш предсказва съдбовната случка. "Искам всичко или нищо", се казва в припева. Сега Дивна се опитва да си върне живота и тези думи я мотивират.
"Нямаше ограничение на скоростта, имаше видимост. Помня удара, помня моментите след това. Запитах се: „Това ли е? Така ли ще приключи всичко””, разказва още Дивна. „Попитах я добре ли е. Обадих се на тел. 112. После тя започна да пищи – болеше я много”.
Дивна разказва, че около час са чакали линейка.
„В главата ми зазвуча песента на Орлин Горанов „Светът е за двама”. Започнах да й пея: „Не заспивай, когато умират звезди, не заспивай, светът е за двама””, разказва певицата. „Когато я качиха на линейката, рухнах”.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:31 Путин: Западът лъже за руската заплаха и открито говори за война с Русия
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия