4 точки и 4,64 млн. евро за “Лудогорец” от Лига Европа

Спорт 15.12.2018 08:49

Разградчани приключиха участието си в Лига Европа с 1:1 срещу “Цюрих”

4 точки от 4 равенства и 2 загуби, както и 4,64 млн. евро е равносметката на 7-кратния шампион “Лудогорец” от третото му участие в групите на Лига Европа.

То приключи с равенство 1:1 на стадиона в Разград с швейцарския “Цюрих”, а домакините останаха на последно място в група А.

Стивън Оди откри за гостите в 21-ата минута след пас от пряк свободен удар и грешка на централните защитници на “орлите”. Полякът Якуб Свирчок изравни в добавеното време на първото полувреме след още по-груб пропуск на швейцарски защитник, който го изведе сам срещу вратаря.

Треньорът Антони Здравков имаше проблеми в състава и дори смени схемата, като заигра с трима централни защитници. Така обаче донякъде се загубиха крайните бранители Сисиньо и Натанаел, които в полузащитата дублираха по фланговете изнесените като нападатели Вандерсон и Марселиньо.

За първи път в Лига Европа “Лудогорец” не успя да преодолее предварителната група и да не запише поне една победа. Отделно вече девет мача в групите разградчани нямат пълен успех - последният беше с 2:0 над португалския “Брага” като гост на 19 октомври миналата година.

Безспорно за сравнително слабото на фона на предишните европейски успехи представяне на “Лудогорец” в Европа през този сезон има обективни причини. Отборът смени двама треньори - първо Пауло Аутуори бе назначен на мястото на Димитър Димитров, а след като бразилецът замина за Колумбия, поста му пое помощникът Антони Здравков. Отделно основните играчи вече са на възраст и в повечето мачове това им личи.

Вандерсон: Разочаровахме хората

Дадохме максималното от себе си на терена. Имахме много шансове, но, за съжаление, топката не влезе. Това е част от футбола. Знаем, че разочаровахме много хора. Така най-точно предаде настроението в “Лудогорец” след хикса 1:1 с “Цюрих” в Разград бразилецът Вандерсон.

“4 т. от 6 мача? Няма да давам оценки на точковия актив, а на играта, която показва нашият отбор на терена. Смятам, че в нито един от двубоите под мое ръководство не сме били по-слабият противник, напротив - бяхме по-стойностният отбор. Срещу “Цюрих” целият отбор бе перфектен в защита. Не допуснахме ситуация пред нашата врата. Единствената грешка беше при статичното положение, довело до гола. В атака създадохме доста ситуации, които трябваше да се реализират, а когато не го правиш, закономерно не побеждаваш”, каза пък треньорът на “Лудогорец” Антони Здравков. Именно под негово ръководство разградчани спечелиха 4-те си точки. /24chasa.bg