Славия затвори годината с разгром над Верея

Спорт 15.12.2018 08:26

Отборът на Славия разби Верея с 4:0 у дома в последния си мач за 2018-та година. На Националния стадион „Васил Левски“ „белите“ доминираха от самото начало и още до петата минута вече бяха спрени на три пъти от гредите. Домакините все пак поведоха в резултата в 17-та минута чрез Янис Карабельов, чийто изстрел се отби в защитник и излъга вратаря на старозагорци Богомил Цинцарски.

Самият Цинцарски сбърка лошо в 29-та минута и си отбеляза автогол при опит да отрази удар на Галин Иванов. След почивката централният нападател на Славия Илиан Мицански оформи крайното 4:0 с два гола между 67-та и 72-та минута.

По този начин възпитаниците на Златомир Загорчич записаха убедителен успех в последния си мач за годината и заемат 9-то място в класирането с 24 точки. Верея остава на дъното на подреждането без нито една победа през сезона и скромния актив от пет точки. /БГНЕС