Крос започна успешно защитата на титлата си на Световното по дартс

Спорт 14.12.2018 13:15

Роб Крос започна с успех защитата на титлата си на Световното първенство по дартс, което се провежда в Лондон. Англичанинът получи отпор, но в крайна сметка се поздрави с победата срещу талантливия холандец Джефри де Зваан с 3-1 сета в мач от втория кръг в зала ,,Алекзандра Палас“.

Крос пристигна в британската столица без загуба на световния шампионат, след като през миналата година спечели титлата при дебютното си участие. Де Зваан от своя страна достигна до полуфиналите на престижния турнир ,,Мачплей“, където отпадна от бъдещия победител Гари Андерсън. 22-годишният холандец спечели двубоя си от първи кръг по-рано срещу индиеца Нитин Кумар с 3-0 сета.

Мачът между Крос и Де Зваан започна по отличен начин за по-младия от двамата състезатели и след среден резултат от 108 в първия сет, англичанинът бе изоставащ. ,,Voltage” обаче показа борбения си дух и измъкна изключително важния втори сет, за да възстанови статуквото.

В третата част световният шампион дръпна с 2-0 лега, но Де Зваан се върна в играта, само за да види как Крос затваря сета след чекаут от 121, който бе отигран с последна стрела в центъра. В крайна сметка англичанинът показа по-здрави нерви и приключи успешно срещата, превръщайки се в първия състезател, класирал се за третия кръг на Световното първенство. Де Зваан пък отпада след среден резултат от 106 – това бе вторият най-висок среден показател на играч, който въпреки това отпада от надпреварата.

В първия ден дебютно участие записа и миналогодишната световна шампионка при жените Лиза Аштън. За първи път две жени получиха ,,уайлд-кард“ за участие в мъжката схема на Световно първенство. Представителката на Великобритания загуби от холандеца Ян Декер с 3-1 сета.

Другата състезателка, която тепърва ще изиграе своя мач, е рускинята Анастасия Добромислова. Днес своето участие започва двукратния шампион Гари Андерсън, който се изправя срещу победителя от двубоя Пол Никълсън и Кевин Бърнес. Световното по дартс се провежда между 13 декември и 1 януари в Лондон. /БГНЕС