Лука Дин спаси точката за Евертън срещу Уотфорд в края

Спорт 11.12.2018 11:00

Отборът на Евертън имаше нужда от страхотно изпълнение от свободен удар на защитника Люка Дин в 96-та минута, за да стигне до равенство 2:2 срещу Уотфорд у дома в последен мач от 16-ия кръг на Висшата лига.

На „Гудиъсн Парк“ мениджърът на „карамелите“ Марко Силва се изправи срещу бившия си отбор и бе съвсем близо до поражението, но успя да го избегне. Двубоят започна добре за домакините, които поведоха в резултата 15-та минута чрез бившия играч на „стършелите“ Ричарлисон. Гостите стигнаха до пълен обрат само в рамките на две минути през втората част, след като Шеймъс Коулман си отбеляза автогол в 63-та минута, а малко след това Абдулайер Дукуре даде преднина на Уотфорд. Малко след това Гилфи Сигурдсон имаше шанс да възстанови равенството от дузпа, но не успя да го стори и по всичко изглеждаше, че тимът на Хави Грасия ще си тръгне с трите точки, но в самия край Дин оформи крайното 2:2 от фал.

След това равенство Евертън заема седмо място в класирането с 24 точки, докато Уотфорд е на 12-та позиция с три точки по-малко в актива си. /БГНЕС