Лудогорец победи рутинно Славия в Разград

Спорт 09.12.2018 19:44

Отборът на Лудогорец постигна рутинен успех с 2:0 у дома над Славия в среща от 19-ия кръг на Първа лига. ,,Зелените“ стигнаха до крайната победа след две попадения в края на първото и началото на второто полувреме. Старши треньорът Антони Здравков бе направил четири промени в стартовия състав, като бе оставил на резервната скамейка Натанаел и Вандерсон, а Сисиньо бе наказан заради получения червен картон при равенството 1:1 срещу ЦСКА-София в четвъртък.

Това не повлия негативно на ,,милионерите“, които откриха в 38-та минута чрез централния защитник Козмин Моци, който оползотвори успешно подаване на Димо Бакалов. В 55-та минута голмайсторът на домакините Клаудиу Кешеру отбеляза дежурния си гол в първенството, след като бе точен от бялата точка. До края на срещата нямаше нови попадения и Лудогорец постигна закономерен успех.

С него тимът запази разликата от шест точки с втория ЦСКА-София и осем с Левски. И двата отбора записаха победи в кръга, като вчера Левски се справи трудно с Етър у дома с 2:1, докато ЦСКА-София също се задоволи с минимален успех – 1:0 при визитата на Верея в Стара Загора. В последния кръг преди зимната пауза Лудогорец гостуват на Дунав. /БГНЕС