Сасуоло изпусна победата срещу Фиорентина

Спорт 09.12.2018 16:05

Отборите на Сасуоло и Фиорентина завършиха наравно 3:3 в среща от 15-ия кръг на Серия А. Домакините могат да съжаляват, че не достигнаха до трите точки, след като допуснаха две попадения в края на срещата. Всичко най-интересно в двубоя се случи през второто полувреме, когато паднаха всичките шест попадения.

Алфред Дънкан откри резултата за Сасуоло в 62-та минута, а пет по-късно Кума Бубакар покачи на 2:0. Фиорентина се върна в мача в 70-та, след като Джовани Симеоне реализира за 2:1. Стефано Сенси отново върна разликата от два гола между отборите и по всичко изглеждаше, че Сасуоло ще се поздрави с крайния успех в срещата.

Не така мислеха обаче гостите. Първо Филип Джуричич бе изгонен за два жълти картона от домакините в 86-та минута, а малко преди да навлезем в добавеното време на срещата, Марко Бенаси вкара за 3:2. Никола Миленкович остави на свой ред ,,виолетовите“в намален състав за два жълти картона, но въпреки това бившият футболист на Евертън Кевин Миралас изравни и донесе точката на гостите.

По този начин Сасуоло е на осма позиция с 21 точки, докато Фиорентина е 11-ти с 19 пункта. В следващия кръг Фиорентина приемат у дома Емполи, докато Сасуоло гостуват на Фрозиноне. /БГНЕС