Шоу на Меси в каталунското дерби остави Барса на върха

Спорт 09.12.2018 09:23

Отборът на Барселона постигна изразителен успех с 4:0 при визитата си на Еспаньол в каталунското дерби в среща от 15-ия кръг на Ла Лига. В герой за убедителната победа се превърна аржентинската звезда на ,,блаугранас“ Лионел Меси, който отбеляза два гола от пряк свободен удар и асистира за трети.

Барса реши до голяма степен сблъсъка в своя полза след две попадения в рамките на десетина минути. Първо Меси откри след чудесен пряк свободен удар, а в последствие асистира и за гола на Осман Дембеле. Уругвайският нападател Луис Суарес сложи край на интригата с третия гол за възпитаниците на Ернесто Валверде точно преди почивката.

През втората част шампионите намалиха оборотите, като остана време за още един гол на Меси, отново от пряк свободен удар в 65-та минута. С успеха Барселона продължава да бъде лидер в шампионата с актив от 31 точки –с три повече от преследвачите Севиля и Атлетико Мадрид.

В следващия кръг каталунците гостуват на Леванте, а преди това имат двубой и с Тотнъм в Шампионската лига. Тимът вече си осигури участие в осминафиналната фаза на най-престижния европейски клубен турнир. /БГНЕС