Трипъл-дабъл на Уестбрук не бе достатъчен на Оклахома срещу Чикаго

Спорт 08.12.2018 10:13

Отборът на Чикаго Булс победи Оклахома Сити Тъндър със 114:112 у дома в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

В „Юнайтед Сентър“ звездата на Тъндър Ръсел Уестбрук направи страхотен мач и записа трипъл-дабъл – 24 точки, 17 борби, 13 асистенции и 4 откраднати топки, но това не бе достатъчно на тима му за успех срещу последния в класирането на Изток. Двубоят мина през много обрати, като Булс водеха с 10 точки на почивката, но малко преди края на третата част гостите на свой ред имаха преднина от 10 точки. В крайна сметка силна последна четвърт на домакините им позволи да стигнат до успех с две точки разлика и да запишат шестата си победа от началото на сезона, с което се измъкнаха от дъното на класирането в Източната конференция. Оклахома от своя страна е с актив от 16 успеха и 8 поражения и заема четвърто място на Запад. /БГНЕС