Акциите на Apple падат, защото никой не иска нов iPhone
България 07.12.2018 19:21
През последните два месеца акциите на Apple вървят надолу и мнозина предвиждат, че тенденцията ще се запази и в близко бъдеще. Компанията достигна и много бързо загуби титлата на компания, струваща 1 трилион долара.
Няколко от партньорите, които снабдяват компанията с части и компоненти, драстично намалиха производствените си обеми на джаджи за Apple. Чуваме също, че тазгодишните модели никак не се продават добре, с изключение на iPhone XR.
Анализаторите идентифицират цяла шепа възможни причини за този спад в бизнеса на Apple, като две от тях са в основата на всички дискусии.
На първо място е разширяващият се покупателен цикъл при потребителите, които вече изчакват доста по-дълго отпреди, преди да си купят нов iPhone.
В първите години след излизането на революционния телефон през 2007 г., феновете на бранда сменяха телефона си с нов средно на година и половина. Днес вече изчакваме средно по почти три години.
Другата причина за спада в търговията на Apple са по-високите цени на новите модели, които компанията започна да слага след iPhone 7. Apple бе една от първите компании, които счупиха бариерата от 1000 долара за цена на нов модел смартфон, а това не се понрави на голяма част от потребителите.
Съмняваме се, че настоящите проблеми ще успеят да нарушат по-нататъшното развитие на гиганта, но сме сигурни, че ще чуваме още за спадове в акциите на компанията и през идните месеци. /lifestyle.bg
Няколко от партньорите, които снабдяват компанията с части и компоненти, драстично намалиха производствените си обеми на джаджи за Apple. Чуваме също, че тазгодишните модели никак не се продават добре, с изключение на iPhone XR.
Анализаторите идентифицират цяла шепа възможни причини за този спад в бизнеса на Apple, като две от тях са в основата на всички дискусии.
На първо място е разширяващият се покупателен цикъл при потребителите, които вече изчакват доста по-дълго отпреди, преди да си купят нов iPhone.
В първите години след излизането на революционния телефон през 2007 г., феновете на бранда сменяха телефона си с нов средно на година и половина. Днес вече изчакваме средно по почти три години.
Другата причина за спада в търговията на Apple са по-високите цени на новите модели, които компанията започна да слага след iPhone 7. Apple бе една от първите компании, които счупиха бариерата от 1000 долара за цена на нов модел смартфон, а това не се понрави на голяма част от потребителите.
Съмняваме се, че настоящите проблеми ще успеят да нарушат по-нататъшното развитие на гиганта, но сме сигурни, че ще чуваме още за спадове в акциите на компанията и през идните месеци. /lifestyle.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа