Приключиха състезанията „Бързи и сръчни“ за I клас

Варна<+> 07.12.2018 15:15

Приключиха състезанията „Бързи и сръчни“ за I клас, в които се включиха над 60 деца от 4 варненски и 1 училище от Старо Оряхово. Спортната надпревара се проведе на 6-ти декември в многофункционалната зала на Първа езикова гимназия. Победители станаха децата на ОУ „Ангел Кънчев“, с време 2,26,56 мин. Сребърните медали останаха за СУ „Димчо Дебелянов“ с 2,31,90 мин., а бронзовите - за СУЕО „А. С. Пушкин“.

Всички участници получиха грамоти и сувенири. В края на състезанията беше изтеглена томбола с подаръци, осигурени от Община Варна, като голямата награда - велосипед, спечели ученичка на СУ „Димчо Дебелянов“.

Следващото издание на състезанието „Бързи и сръчни“ ще се проведе през есента на 2019 г.

Инициативата на Дирекция „Спорт“ е дългосрочна и насочена към развитие на двигателните и социалните умения на учениците чрез спортни активности, поднесени по забавен за тях начин. Следващата проява за най-малките ученици е турнирът по шахмат за I-IV клас, който ще се проведе на 12-ти декември от 14.00 часа в Юнашкия салон.