Левски се издъни срещу Септември на ,,Васил Левски“

Спорт 06.12.2018 09:17

Отборът на Левски загуби нови точки в битката за титлата, след като завърши наравно 2:2 като гост на Септември на Националния стадион ,,Васил Левски“ в среща от 18-ия кръг на Първа лига.

Първото по-сериозно положение в мача дойде пред вратата на Божидар Митрев. Стражът на ,,сините“ отрази силен удар на Ишмаел Байду в 14-та минута. Последва и първата възможност за възпитаниците на Славиша Стоянович в мача. Жерсон Кабрал шутира от пряк свободен удар, вратарят на Септември Янко Георгиев се намеси неубедително и топката се отклони от гредата. В края на първата част страничния стълб отново помогна на домакините, този път след изстрел на Станислав Костов.

Всичко най-интересно се случи през второто полувреме. След точно половин час игра Левски поведе след точната интервенция на Костов, който засече с глава центриране на Кабрал. Малко по-късно обаче Септември успя да изравни. Байду попадна на добра позиция, ударът му бе париран от Митрев, а топката се озова в крака на Иван Стоянов, който със силен шут с левия крак възстанови паритета. В 80-та минута Левски отново излезе с едни гърди напред. Иван Горанов бе фаулиран в наказателното поле от Байду, а Кабрал се нагърби с отговорността да изпълни наказателния удар. Полузащитникът реализира без колебания, пращайки в грешния ъгъл вратаря Георгиев и отбеляза третия си гол в последните два мача на ,,сините“.

Скоро след това домакините останаха с десет души след втория жълт картон на Фабиано Алвеш. Гостите можеха да довършат съперника си при контраатака, в която имаха числено предимство, но Паулиньо реши да завършва сам атаката, вместо да подаде на непокрития Габриел Обертан. Левски бе наказан веднага след това с последното положение в срещата. Центриране в наказателното поле на тима не бе изчистено по най-добрия начин, топката попадна у Мирослав Будинов, който със страхотна странична ножица изравни резултата и донесе точка на своя отбор.

Така Септември вече има 11 пункта, като продължава да е на предпоследната позиция във временното класиране, докато Левски е с равен брой точки с ЦСКА-София и заема второто място. Утре ,,червените“ приемат у дома шампиона Лудогорец. В следващия кръг Септември са домакини на Дунав, а Левски приемат у дома Етър. /БГНЕС