Русия започва да строи станция в орбита край Луната през 2025-а
Наука 29.11.2018 15:09
Планирано е в края на 2025 г. с извеждането на базов модул Русия да започне изграждането на орбитална станция на Луната, става ясно от „Пътна карта за реализиране на лунната програма“, съобщава БГНЕС.
Според документа след това към орбиталната станция ще се скачват кораби и модели за излитане и кацане за транспортиране на космонавти до повърхността на земния спътник.
Представянето на пътната карта е извършено от главния конструктор на пилотирани комплекси Евгений Микрин.
Преди това той представи концепцията за окололунната станция, която е създадена на основата на модули, разработени за Международната космическа станция.
В същото време директорът на Института за космически изследвания Анатолий Петрукович е на мнение, че окололунната станция е много по-малко интересна в сравнение със създаването на база на Луната. Това се дължи на факта, че поради високите нива на радиация на орбиталната станция няма да могат да се намират постоянно космонавти, а също така на една такава станция ще има малко място заза научни експерименти.
Успоредно с това „Роскосмос“ и НАСА подписаха меморандум за разработването на модул за предлаганата от САЩ окололунна станция „Гейтуей“.
Според документа след това към орбиталната станция ще се скачват кораби и модели за излитане и кацане за транспортиране на космонавти до повърхността на земния спътник.
Представянето на пътната карта е извършено от главния конструктор на пилотирани комплекси Евгений Микрин.
Преди това той представи концепцията за окололунната станция, която е създадена на основата на модули, разработени за Международната космическа станция.
В същото време директорът на Института за космически изследвания Анатолий Петрукович е на мнение, че окололунната станция е много по-малко интересна в сравнение със създаването на база на Луната. Това се дължи на факта, че поради високите нива на радиация на орбиталната станция няма да могат да се намират постоянно космонавти, а също така на една такава станция ще има малко място заза научни експерименти.
Успоредно с това „Роскосмос“ и НАСА подписаха меморандум за разработването на модул за предлаганата от САЩ окололунна станция „Гейтуей“.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:06 Потвърдено: Тръмп ще връчи титлата на световния шампион на 19 юли
- 12:58 Европа остава в плен на горещата вълна: Живакът на места ще премине 40°C
- 12:51 Често ходене до тоалетна: Как стресът влияе върху пикочо-половата система
- 12:44 Въвеждат таван на заплатите в част от държавните предприятия и контролни органи
- 12:37 Четири рекорда на Меси бяха официално вписани в книгата на "Гинес"
- 12:29 Делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов трябва да се гледа по същество, реши съдът
- 12:23 САЩ пусна Иран в Сиатъл два дни преди мача с Египет
- 12:16 Американските самолети напускат летището до седмица