При неплатена толтакса - глоба до 1800 лв. и без право да напускаш страната
България 23.11.2018 12:37
Толполиция ще глобява, снима и ще има право да спира на пътя
300 лв. глоба ще се налага на шофьорите, които не са си купили винетка и бъдат хванати на пътя. За превозните средства над 3,5 санкцията ще бъде в размер на 1800 лв. Това решиха депутатите с приети промени в Закона за за движението по пътищата на първо четене.
Новите текстове се налагат заради въвеждането на електронна винетка за леките автомобили от 1 януари 2019 г. и на толсистема за изминато разстояние от тежките камиони от средата на август 2019 г.
Толполиция на пътя ще снима, а след това ще може и да глобява за липса на винетка. Ще могат да спират нарушители с помощта на палка, описваща полукръг червена светлина. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се толавтомобил, обозначен с мигащ надпис “Национално толуправление - Следвай ме!”.
С промените, внесени от депутати от ГЕРБ, се възлага на Агенция "Митници" да контролира маршрутите на превозвачите, които напускат страната. Те ще проверяват декларираните тол данни и заплащането на таксите.
Превозно средство, което не е заплатило пътните такси, няма да има право да напуска страната преди да ги плати.
Водач, хванат да кара без винетка или с неплатени глоби, също няма да може да се яви на задължителния годишен технически преглед.
10 пъти се повишава санкцията за превозни средства, чийто регистрационен номер е закрит или нечетлив, и е в размер на 500 лв.
Напълно единодушно парламентът прие на първо гласуване и промени в закона, внесени от депутати от Воля.
Промените предвиждат възможност всички автомобили на контролните органи на МВР, които разполагат с връзка към Автоматизираната информационна система "Административно-наказателна дейност", да се инсталира ПОС-терминал устройство. Целта е да се събира на място плащането на глоби. Мотивите на вносителя са, че така ще се намалят случаите, в които чужди граждани с чужда регистрация да напускат страната и да не са заплатили наложените им санкции.
300 лв. глоба ще се налага на шофьорите, които не са си купили винетка и бъдат хванати на пътя. За превозните средства над 3,5 санкцията ще бъде в размер на 1800 лв. Това решиха депутатите с приети промени в Закона за за движението по пътищата на първо четене.
Новите текстове се налагат заради въвеждането на електронна винетка за леките автомобили от 1 януари 2019 г. и на толсистема за изминато разстояние от тежките камиони от средата на август 2019 г.
Толполиция на пътя ще снима, а след това ще може и да глобява за липса на винетка. Ще могат да спират нарушители с помощта на палка, описваща полукръг червена светлина. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се толавтомобил, обозначен с мигащ надпис “Национално толуправление - Следвай ме!”.
С промените, внесени от депутати от ГЕРБ, се възлага на Агенция "Митници" да контролира маршрутите на превозвачите, които напускат страната. Те ще проверяват декларираните тол данни и заплащането на таксите.
Превозно средство, което не е заплатило пътните такси, няма да има право да напуска страната преди да ги плати.
Водач, хванат да кара без винетка или с неплатени глоби, също няма да може да се яви на задължителния годишен технически преглед.
10 пъти се повишава санкцията за превозни средства, чийто регистрационен номер е закрит или нечетлив, и е в размер на 500 лв.
Напълно единодушно парламентът прие на първо гласуване и промени в закона, внесени от депутати от Воля.
Промените предвиждат възможност всички автомобили на контролните органи на МВР, които разполагат с връзка към Автоматизираната информационна система "Административно-наказателна дейност", да се инсталира ПОС-терминал устройство. Целта е да се събира на място плащането на глоби. Мотивите на вносителя са, че така ще се намалят случаите, в които чужди граждани с чужда регистрация да напускат страната и да не са заплатили наложените им санкции.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци