Неймар с травма при победа на Бразилия, Аржентина отново надви Мексико

Спорт 21.11.2018 11:06

Отборът на Бразилия постигна минимален успех над Камерун в приятелска среща, играна в Милтън Кийнс. Победата на ,,Селесао“ обаче се оказа пирова, след като голямата им звезда Неймар напусна терена с контузия на слабините още в 8-та минута. На негово място като резерва влезе нападателят на Евертън Ричарлисон, който отбеляза и единственото попадение в двубоя в 45-та минута. Преди гола на атакуващия футболист, Роберто Фирмино можеше да се разпише на няколко пъти, но вратарят на камерунците Андре Онана се прояви блестящо, за да отрази ударите на играча на Ливърпул. В края на първото полувреме обаче стражът на африканците нямаше какво да стори, след като Ричарлисон засече центриране на Уилиан от ъглов удар.

Камерун можеше да изравни резултата в 52-та минута, но Стефан Бахокен не успя да оползотвори подаването на съотборника си Карл Токо Екамби. Възпитаниците на Тите пък пропуснаха на свой ред да затвърдят успеха си след неразбирателство между резервния страж на Камерун Фабрис Ондоа и Яя Банана. Влезлият на мястото на Фирмино Габриел Жезус обаче уцели гредата от малък ъгъл. Алан бе разколебан от намесата на Ондоа, който направи чудесно двойно спасяване по-късно след ударите на Жезус и Ричарлисон.

Камерунците все пак можеха да стигнат до престижното равенство в заключителните минути, но изстрел с глава на Жак Зоуа нацели гредата на Едерсон. По този начин ,,кариоките“ завършват годината с две последователни победи, след като наскоро спечелиха и мача си с Уругвай при същия резултат.

В друга приятелска среща Аржентина отново се наложи с 2:0 над тима на Мексико. За разлика от предишния сблъсък ,,албиселесте“ бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който получи почивка от селекционера Лионел Скалони.

Двубоят започна по отличен начин за аржентинците, които откриха резултата след едва две минути. Точен бе нападателят на Интер Мауро Икарди, като това бе дебютният му гол за националния отбор в 8 мача. Последваха равностойни минути, като минималното предимство на двукратния световен шампион се запази до почивката. През втората част Аржентина потърси втория гол, но мексиканците не отстъпваха нито по отношение владение на топката, нито по отправени удари.

В крайна сметка, повторно на срещата между двата състава отпреди няколко дни, Аржентина отново удари в края, като отново дебютен гол вкара нападателят на Ювентус Пауло Дибала. Атакуващият футболист трябваше да чака 18 мача, за да се разпише с екипа на представителния тим. /БГНЕС