Стрелба в болница в Чикаго: 4 загинали
ЕС и Свят 20.11.2018 08:17
Трима души загинаха при стрелбата в болница в американския град Чикаго, щата Илинойс. Нападателят също е убит. Това съобщи директорът на градското полицейско управление Еди Джонсън.
Инцидентът е започнал на паркинга на болницата, където мъж е влязъл в конфликт с лекарка. „Мъжът е застрелял жената, с която е имал връзка, тя е работила в болницата“, заяви Джонсън на пресконференция, която бе излъчена от телевизия Си Ен Ен. След това въоръженият с пистолет нападател е влязъл в болницата и е продължил да стреля. В резултат е загинала още една жена, която е била служителка на здравното заведение.
На мястото на инцидента са пристигнали полицаи, започнала е престрелка с нападателя. Един от служителите на реда е бил ранен, в резултат на което е починал. „При престрелката злосторникът също е била ранен смъртоносно“, съобщи Джонсън. За момента не е ясно дали нападателят е бил убит от полицията или сам се е застрелял.
Причината за трагедията най-вероятно е конфликт на битова основа. По-рано телевизия Ей Би Си съобщи, че първата загинала жена е била бивша съпруга на нападателя. Информация за самоличността на нападателя не се съобщава. Според Си Ен Ен той е бил на около 30 години.
Заради инцидента болницата беше евакуирана частично. В момента правоохранителните органи продължават разследването на територията на здравното заведение. /ТАСС
Инцидентът е започнал на паркинга на болницата, където мъж е влязъл в конфликт с лекарка. „Мъжът е застрелял жената, с която е имал връзка, тя е работила в болницата“, заяви Джонсън на пресконференция, която бе излъчена от телевизия Си Ен Ен. След това въоръженият с пистолет нападател е влязъл в болницата и е продължил да стреля. В резултат е загинала още една жена, която е била служителка на здравното заведение.
На мястото на инцидента са пристигнали полицаи, започнала е престрелка с нападателя. Един от служителите на реда е бил ранен, в резултат на което е починал. „При престрелката злосторникът също е била ранен смъртоносно“, съобщи Джонсън. За момента не е ясно дали нападателят е бил убит от полицията или сам се е застрелял.
Причината за трагедията най-вероятно е конфликт на битова основа. По-рано телевизия Ей Би Си съобщи, че първата загинала жена е била бивша съпруга на нападателя. Информация за самоличността на нападателя не се съобщава. Според Си Ен Ен той е бил на около 30 години.
Заради инцидента болницата беше евакуирана частично. В момента правоохранителните органи продължават разследването на територията на здравното заведение. /ТАСС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа