България е сред дванадесетте най-добри отбора на световното по футбол за бездомни

Спорт 18.11.2018 12:23

България се нареди сред първите 12 в Мексико Сити, след като победи с 3:2 тима на Австрия във финалната фаза на турнира. Късно снощи националите загубиха с 4:6 от Индонезия и пропуснаха шанса да играят днес мач за деветото място на Мондиала.

В крайна сметка българският тим ще се изправи срещу Коста Рика в двубой за единадесетата позиция в крайното класиране на шампионата. Финалът при мъжете на световното първенство е между отборите на Мексико и Чили.

Двубоят за третото място е между Унгария и Португалия. Финалният мач при дамите е между Мексико и Колумбия, а за третото място играят Чили и Бразилия. След колебливото си представяне в петък българският отбор започна изключително мотивирано мача си с австрийците, повеждайки с 3:0 с попадения на Трайчо Методиев, Коце Ангелов и Асен Йорданов.

Съперникът обаче върна две попадения след изпълнение на дузпа и грешка в българската отбрана. По аналогичен начин започна и мача с Индонезия, в който българският тим отново поведе с 3:0 с попадения на Трайчо Методиев, Асен Йорданов и автогол на съперника. Азиатците върнаха два гола и до края на първата част Стефан Стефанов увеличи аванса на България за 4:2.

Второто полувреме обаче българският тим отпадна физически и индонезийците направиха обрат до 4:6.