Левски загуби от Монтана в контрола с куп голове

Спорт 17.11.2018 13:56

Отборът на Левски загуби с 2:3 у дома от Монтана в контролна среща, играна на стадион ,,Георги Аспарухов“. Двубоят започна по отличен начин за играещия във Втора лига, който поведе още в 6-та минута след гол на Сергей Георгиев. Възпитаниците на Славиша Стоянович реагираха като ужилени и само шест минути по-късно възстановиха статуквото. Точен бе младият талант на ,,сините“ Атанас Кабов. До края на първото полувреме Левски съумя да достигне до пълен обрат след попадението на бразилското крило Паулиньо.

През втората част се стигна до нов драматичен развой на събитията, като този път Монтана обърна своя именит съперник. Малко след началото на втората част домакините сбъркаха при изнасяне на топката и Атанас Илиев направи резултата 2:2 в 51-та минута. Воденият от Ферарио Спасов тим отбеляза победното попадение във вратата на Николай Кръстев, което бе дело на Борислав Дамянов в 74-та минута.

Левски не успя да изравни до края на срещата и по този начин загуби интригуващия сблъсък с Монтана. В следващите си двубои за първенство Левски приемат у дома Ботев (Враца), а Монтана домакинстват на Несебър. /БГНЕС