България записа равенство срещу Кипър

Спорт 17.11.2018 08:48

Българският национален отбор за първи път в историята си записа равенство срещу Кипър след 1:1 в предпоследната си среща от група 3 на Дивизия С от Лигата на нациите, съобщава gong.bg. В петъчния двубой домакините поведоха с попадение на Панайотис Закариу, а в 89-ата минута Николай Димитров изравни за националния ни тим от дузпа.

Със сигурност момчетата на Петър Хубчев има защо да се чувстват разочаровани, без значение ,че изравниха резултата. В историческия за вратаря Георги Петков мач главно действащо лице се оказа шведският арбитър Мохамед Ал-Хаким, който подмина две чисти дузпи за „лъвовете” през втората част, отбелязва gong.bg

Дебютното попадение на Николай Димитров-Хичо с екипа на националния тим означава, че интригата за първото място все още е жива. Норвегия направи 1:1 при гостуването си на Словения, което все пак оставя скандинавците на върха заради по-добрата им голова разлика. В последните мачове ние приемаме Словения, докато норвежците са домакини срещу Кипър.