Тийм оказа слаба съпротива на Федерер в Лондон

Спорт 14.11.2018 09:51

Роджър Федерер записа безапелационна победа над Доминик Тийм в среща от група Лейтън Хюит на заключителния турнир на АТР в Лондон. Швейцарският ветеран разгроми австриеца с 6-2, 6-3 само за 67 минути.

Федерер реализира четири пробива, по два в сетовете и не допусна собствения му сервис да бъде застрашен нито един път в цялата среща. Тийм досега водеше с 2-1 в мачовете срещу Роджър, като и трите мача бяха играни през 2016 г. По-рано във вторник в другия двубой от тази група Кевин Андерсън даде само един гейм на Кей Нишикори - 6-0, 6-1. Южноафриканецът е водач в групата с две победи, Федерер и Нишикори имат по един успех и една загуба, а Тийм е последен в квартета с две поражения. В последния кръг от груповия етап Федерер ще играе с Андерсън, а Тийм с Нишикори. /БГНЕС