Нюкасъл с ценен домакински успех срещу Борнемут

Спорт 10.11.2018 19:45

Отборът на Нюкасъл постигна втора победа от началото на сезона във Висшата лига, след като надви Борнемут с 2:1 в мач от 12-ия кръг на първенството.

„Свраките“ имаха само един успех в актива си от началото на кампанията, но излязоха пределно мотивирани на „Сейнт Джеймсис Парк“ днес. Саломон Рондон даде преднина на домакините още в 7-та минута, а в 40-та минута централният нападател на Нюкасъл покачи на 2:0 с втория си гол в двубоя. „Черешките“ върнаха един гол точно преди почивката чрез Джеферсон Лерма, но през втората част така и не успях да стигнат до втори гол. По този начин „свраките“ записаха ценна победа и се измъкнаха от зоната на изпадащите, като вече са на 14-то място с девет точки. Борнемут заема шеста позиция с актив от 20 точки.