1,5 млн. жилища в САЩ са били празни в края на третото тримесечие
ЕС и Свят 02.11.2018 16:59
Близо 1,5 млн. еднофамилни жилища в САЩ са били празни към края на третото тримесечие на 2018 г., сочат данни на компанията ATTOM Data Solutions. Това се равнява на 1,52% от всички налични жилища в страната, като делът на празните домове намалява спрямо 1,58% през същия период на 2017 г., съобщава онлайн изданието World Property Journal.
Данните показват още, че в края на третото тримесечие на 2018 г. е имало 10 291 „зомби имота“ – жилища, които са изоставени от собствениците им поради започната процедура по принудително извеждане. Те съставляват 3,38% от всички домове, които са въвлечени в такава процедура. Броят на „зомби имотите“ е намалял спрямо 14 312 преди една година, а делът им се е свил спрямо 4,18% през 2017 г.
„Броят на празните жилища поради започната процедура по принудително извеждането на собствениците им сега е под една четвърт от над 44 хил. през 2013 г., когато започнахме да следим тези зомби имоти“, казва Дарън Бломквист, старши вицепрезидент в ATTOM Data Solutions.
„Решения като поземлени банки, целящи да смекчат последиците от празните жилища в квартали и градове, оказаха съществено въздействие, а процъфтяващият жилищен пазар в много градове на страната е от полза за всички. Все още има висока концентрация на зомби имоти и други празни жилища на някои местни пазари, но те стават все по-малко и все по-отдалечени един от друг“, допълва Бломквист.
Щатите с най-висок дял на празните домове са Тенеси (2,65%), Канзас (2,50%), Оклахома (2,49%), Мисисипи (2,47%) и Индиана (2,45%).
Сред анализираните в доклада 153 града най-висок дял на празни жилища има във Флинт, щата Мичиган (6,99%), Янгстаун, щата Охайо (3,80%), Бомонт, щата Тексас (3,71%), Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина (3,70%) и Мобайл, щата Алабама (3,69%)./investor.bg
Данните показват още, че в края на третото тримесечие на 2018 г. е имало 10 291 „зомби имота“ – жилища, които са изоставени от собствениците им поради започната процедура по принудително извеждане. Те съставляват 3,38% от всички домове, които са въвлечени в такава процедура. Броят на „зомби имотите“ е намалял спрямо 14 312 преди една година, а делът им се е свил спрямо 4,18% през 2017 г.
„Броят на празните жилища поради започната процедура по принудително извеждането на собствениците им сега е под една четвърт от над 44 хил. през 2013 г., когато започнахме да следим тези зомби имоти“, казва Дарън Бломквист, старши вицепрезидент в ATTOM Data Solutions.
„Решения като поземлени банки, целящи да смекчат последиците от празните жилища в квартали и градове, оказаха съществено въздействие, а процъфтяващият жилищен пазар в много градове на страната е от полза за всички. Все още има висока концентрация на зомби имоти и други празни жилища на някои местни пазари, но те стават все по-малко и все по-отдалечени един от друг“, допълва Бломквист.
Щатите с най-висок дял на празните домове са Тенеси (2,65%), Канзас (2,50%), Оклахома (2,49%), Мисисипи (2,47%) и Индиана (2,45%).
Сред анализираните в доклада 153 града най-висок дял на празни жилища има във Флинт, щата Мичиган (6,99%), Янгстаун, щата Охайо (3,80%), Бомонт, щата Тексас (3,71%), Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина (3,70%) и Мобайл, щата Алабама (3,69%)./investor.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:09 Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
- 10:02 ФИФА стига до абсурдни ситуации, за да брани спонсорите си на всяка цена (ВИДЕО)
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока
- 09:21 Петер Мадяр обяви началото на процедура за отстраняване на унгарския президент Шуйок