Меси се контузи при победа на Барселона над Севиля

Спорт 21.10.2018 09:16

Отборът на Барселона се върна лидерството в Ла Лига, след като победи досегашния водач Севиля с 4:2 у дома в мач от 9-ия кръг на първенството. Лошата новина за каталунците е контузията, която получи звездата на тима Лионал Меси. Аржентинският гений напусна принудително терена в 17-та минута, като опасенията са, че е счупил ръката си.

Преди това петкратният носител на топката имаше достатъчно време, за да асистира за откриващия гол на Филипе Коутиньо и сам да се разпише. След почивката Луис Суарес и Иван Ракитич добавиха нови два гола за домакините, а Пабло Сарабия и Луис Муриел се разписаха за андалусийците. След този успех шампионите вече имат 18 точки и отново са на първо място в класирането, докато Севиля се смъква до третата позиция с актив от 16 точки. След поредната си загуба вчера Реал Мадрид е на пето място с 15 точки. /БГНЕС