Румен Порожанов: Необходимо е още по-активно взаимодействие между държавните предприятия и регионалн
България 18.10.2018 15:35
„Вие сте стопаните на горските територии и най-добре познавате проблемите в тях. Необходимо е още по-активно взаимодействие между държавните предприятия и регионалните дирекции по горите, за да се намерят нови и конструктивни решения, които да имат най-голям ефект в опазването на българските гори". Това заяви министър Румен Порожанов на работно съвещание по проблемите, свързани с опазването на горските територии, което се проведе днес в Министерство на земеделието, храните и горите (МЗХГ).
В заседанието участие взеха зам.-министърът на земеделието, храните и горите Атанас Добрев, и.д. директорът на Изпълнителна агенция по горите инж. Росен Попсавов, както и директорите на дирекции в МЗХГ, ИАГ, държавните горски предприятия и 16-те регионални дирекции по горите.
Предложени бяха промени в нормативната уредба, организацията на работа, подобряване на техническото и кадрово обезпечаване с цел повишаване ефективността от дейностите по контрол по опазване на горските територии.
„Отговорно изпълнение на задълженията от всички служители в системата на горите. Оптимизиране на работата за противодействие на незаконните дейности в горите и постигане на по-добри резултати – това е нашата основна задача“, каза Атанас Добрев, зам.-министър на земеделието, храните и горите.
Друг важен въпрос, който се обсъди на днешната среща бе снабдяването на населението с дърва за огрев. На територията на цялата страна са проведени срещи с кметовете на общини. Заявени са необходимите количества, които регулярно се осигуряват от страна на държавните горски и ловни стопанства.
В заседанието участие взеха зам.-министърът на земеделието, храните и горите Атанас Добрев, и.д. директорът на Изпълнителна агенция по горите инж. Росен Попсавов, както и директорите на дирекции в МЗХГ, ИАГ, държавните горски предприятия и 16-те регионални дирекции по горите.
Предложени бяха промени в нормативната уредба, организацията на работа, подобряване на техническото и кадрово обезпечаване с цел повишаване ефективността от дейностите по контрол по опазване на горските територии.
„Отговорно изпълнение на задълженията от всички служители в системата на горите. Оптимизиране на работата за противодействие на незаконните дейности в горите и постигане на по-добри резултати – това е нашата основна задача“, каза Атанас Добрев, зам.-министър на земеделието, храните и горите.
Друг важен въпрос, който се обсъди на днешната среща бе снабдяването на населението с дърва за огрев. На територията на цялата страна са проведени срещи с кметовете на общини. Заявени са необходимите количества, които регулярно се осигуряват от страна на държавните горски и ловни стопанства.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци