Англия постигна първия си успех като гост на Испания от 1987 насам

Спорт 16.10.2018 09:30

Отборът на Англия победи с 2:3 като гост тима на Испания в среща от турнира Лига на нациите. По този начин ,,трите лъва“ се реваншираха за загубата си от същия съперник на старта на надпреварата у дома на ,,Уембли“ с 1:2 и запазиха шансове за първото място в група 4. Селекционерът на англичаните Гарет Саутгейт започна двубоя с най-младия състав на ,,трите лъва“ от началото на века – средната възраст на отбора бе 23 години.

Първото полувреме премина под диктовката на гостите, които бяха смъртоносни на контраатака и реализираха три попадения до почивката. Рахийм Стърлинг отбеляза първия си гол за националния отбор в гостуване и първия след 1, 102 дни голова суша. Полузащитникът на Манчестър Сити получи топката от Маркъс Рашфорд и със силен удар не остави шансове на Давид Де Хеа в 16-та минута. След точно половин час игра полуфиналистите на Световното първенство наказаха нова грешка в отбраната на ,,Ла Фурия Роха“, като този път Рашфорд сам завърши атаката след асистенция на капитана Хари Кейн. Голмайсторът на Тотнъм отново влезе в ролята на асистент този път към Стърлинг, който в 38-та минута реализира второто си попадение в мача и направи преднината на тима класическа. Това бе и първият случай в историята на Испания, в който националният отбор допуска три попадения през първото полувреме.

Възпитаниците на Луис Енрике се представиха далеч по-добре през втората част, когато контролираха събитията на терена и натиснаха своя съперник, който значително намали оборотите. Ключови се оказаха смените на бившия наставник на Барселона. В игра влязоха Пако Алкасер и Дани Себайос. Играещият под наем в Борусия Дортмунд нападател Алкасер намали на 1:3 след центриране от ъглов удар на Марко Асенсио в 58-та минута. За него това бе 10-и точен удар към противниковата врата и 10-и гол, с което той потвърди великолепната си моментна форма. Домакините опитаха да намалят мигновено, но така и не намираха верен път към Джордан Пикфорд. Веднъж и гредата помогна на гостите. Дълбоко в добавеното време Испания все пак върна още едно попадение от пасива си, след като Серхио Рамос остана непокрит в наказателното поле и от близко разстояние реализира с глава за 2:3 след точното подаване на Дани Себайос. За повече нямаше време и така англичаните спечелиха първата си победа като гост на Испания от 1987 година, когато постигнаха успех с 2:4.

Следващите двубои в група 4 са Хърватия - Испания на 15 ноември и Англия – Хърватия три дни по-късно. Ето и останалите резултати от вечерта: