Азар: Модрич заслужава Златната топка

Спорт 12.10.2018 13:34

Белгийският атакуващ полузащитник на Челси Еден Азар е на мнение, че плеймейкърът на Реал Мадрид Лука Модрич заслужава да спечели Златната топка. Хърватинът изведе с капитанската лента националния отбор до исторически финал на изминалото Световно първенство в Русия, където тимът загуби от Франция с 4:2.

33-годишният национал вече спечели наградите на УЕФА и ФИФА за най-добър футболист през сезона и е сред фаворитите за приза на Франс Футбол. През последните 10 години неизменно победители в класацията стават Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

,,Не смятам, че ще спечеля Златната топка, мисля, че Модрич я заслужава“, започна Азар. ,,Има трима или четири играчи в борбата. Освен Меси и Роналдо, това е Рафаел Варан, той спечели много на клубно и национално ниво. Но и аз мога да триумфирам с приза, нека не се заблуждаваме. Все пак, мнението ми е, че Модрич ще я спечели. Това ще бъде награда за неговите усилия във финала на Шампионската лига и този на Мондиала в Русия“, завърши белгиецът.

Церемонията по връчване на наградата за най-добър футболист на Франс Футбол ще се проведе на 3 декември в Париж. /БГНЕС