Лудогорец и ЦСКА поведоха след първия кръг на Минифутболна лига-Варна

Варна<+> 09.10.2018 18:55

25 гола паднаха в петте мача от първия кръг на новия пети сезон на Първа лига от шампионата на Минифутболна лига-Варна, научи Moreto.net.

Първенецът от последните две години МФК ЦСКА започна с успех с 5:2 защитата на титлата си. "Червените" удариха бронзовия медалист от миналата година ФК Дубала с 5:2 в дербито на първия кръг. Те бяха подкрепяни от над 20 свои привърженици, които не спряха да скандират и да пеят песни за своите любимци от първия до последния съдийски сигнал. Още в третата минута Петър Иванов откри резултата за шампионите, засичайки пас на Даниел Димов. Малко след това самият Димов удвои, а Илиян Иванов направи 3:0 в 15-ата. Ивайло Станчев върна интригата минута по-късно, а в самия край на първата част Димитър Петев направи аванса на "червените" отново 3 гола. През втората част двата тима поуспокоиха топката, а в последната минута си вкараха по още едно попадение - Петев направи 5:1, а Станчев оформи крайния резултат.

МФК Балерини, който завърши на второ място през миналия сезон, също стартира с победа, надигравайки с 4:2 опитния тим на СОД-DSC. Симеон Георгиев откри в 11-ата минута, а автогол на Цветомир Димитров направи резултата 2:0. В 26-ата минута Никола Петров върна едно попадение, но малко след това топката се удари в тялото на Тодор Георгиев и порази собствената му врата след удар на вратаря на Балерините Добромир Господинов - 3:1. Радостин Спасов успокои сребърните медалисти с попадение в 29-ата минута, покачвайки на 4:1, а Никола Петров оформи крайния резултат малко преди края с второто си попадение в мача.

ФК Лудогорец Доброплодно записа най-убедителния успех в този първи кръг. "Орлите" биха с 5:1 Пекарни "Чочо". Те откриха чрез Мартин Димитров в 8-ата минута, а до края на първото полувреме нов гол не падна. Още в първите секунди на втората част Димитров удвои разликата за тима си, но Билюр Мустафов върна интригата минута по-късно, правейки 1:2. С попадения на Валери Даскалов (29) и Георги Панайотов (33, 38) Лудогорец стигна до крайното 5:1.

ФК Любимец 13 стартира с изключително трудна, но сладка победа над МФК Макао с 1:0. Единственото попадение вкара Цвятко Цветков в първата минута на второто полувреме. Двата тима създадоха куп положения, като удариха и пет греди - три на Любимец 13 и две на Макао.

Последният мач от първия кръг бе и най-оспорван, а в него МФК Волов излъга с 3:2 МФК Годзила. В седмата минута "пицарите" поведоха в резултата с гол на Цветелин Генадиев. До края на полувремето съперникът им успя да обърне, след като точни бяха Добромир Димитров и Иван Янакиев. В 24-ата минута Годзила изравни след точен шут на Виктор Василев. 6 мин. преди края на двубоя Волов стигна до крайния успех чрез Добромир Димитров, който се разписа след пас Валери Илиев.

За първи път в историята на мини футбола у нас всички двубои се излъчват пряко по телевизията - в ефира на B1B Action и в сайта на медията. Организаторите на първенството обявиха страхотна новина, която ще е стимул за отборите и футболистите, участващи в надпреварата. Петима души ще бъдат наградени с уикенд в Милано и посещение на мач на италианския гранд Милан, благодарение на Condor sport travel & events. Призовете ще получат най-добрите вратар и голмайстор в Първа лига, най-полезният играч (MVP), топорганизаторът и играч №1 на организацията на МФЛ. Имената им ще бъдат обявени по време на официалната церемония по награждаването, която ще се проведе на 3 май 2019 г.

Вторият кръг на 15 октомври в залите на спортен комплекс "Гетсби" предлага също доста интересни мачове.