Реал сбърка в Билбао, Барселона с обрат в Сосиедад

Спорт 16.09.2018 10:09

Отборът на Реал Мадрид изгуби първи точки от началото на сезона в Ла Лига, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Атлетик Билбао в мач от четвъртия кръг на шампионата.

На стадион „Сан Мамес“ домакините поведоха в резултата в 32-та минута чрез Икер Муниаин, а Иско възстанови равенството в 63-та минута, но до края на двубоя възпитаниците на Хулен Лопетеги така и не успях да стигнат до втори гол. По този начин Реал вече има 10 точки в актива си и заема второ място в класирането, а едноличен лидер е тимът на Барселона, който победи Реал Сосиедад с 2:1 като гост. Баските дръпнаха напред още в 12-та минута с гол на Ариц Елустондо, но шампионите направиха пълен обрат само в рамките на три минути през второто полувреме след попадения на Луис Суарес и Усман Дембеле. След този успах каталунците останаха единственият отбор с пълен актив точки от началото на сезона. /БГНЕС