Валери Божинов се разписа след 400 без два дни

Спорт 15.09.2018 09:03

“Ботев” (Враца) измъкна 1:1 от “Витоша” в Бистрица

Валери Божинов направи голов дебют за 15-ия отбор в кариерата си “Ботев” (Враца).

Той откри резултата при равенството на новака в елитната ни група срещу “Витоша” на стадиона в Бистрица.

Това бе първият му гол в официален мач от 12 август 2017 година, или преди 398 дни, когато откри резултата за “Лозана” при победата с 3:1 над петодивизионния “Пайдемьолин” за купата на Швейцария.

След това за “Риека” не успя да се разпише.

Божинов вкара в 27-ата минута, след като намери с пас от центъра Петър Атанасов, който му центрира обратно и от ждроб бившият играч на “Манчестър Сити” и “Ювентус” откри резултата.

10 минути по-късно обаче Ивайло Лазаров изравни. След това съдията Станислав Ставров подмина нарушение срещу Григор Долапчиев в наказателното поле на гостите.

През втората част “Витоша” изпусна няколко уникални положения да спечели мача.

В 80-ата минута Божинов бе сменен от Валери Домовчийски.

Дебютът на Божинов бе уважен и от националния селекционер Петър Хубчев, който изгледа двубоя от трибуните на кокетния стадион в Бистрица. Имаше и доста хора от Враца на мача.