Ивет Лалова: Мисля за олимпиадата в Токио, ще се радвам да се задържа в 200 метра

Спорт 14.09.2018 09:03

350 деца ще бягат на Детския турнир на Ивет Лалова на Националния стадион "Васил Левски" в София утре. Ще има изненади и известни личности, с които децата ще могат да се запознаят, предава БНТ.

Ивет Лалова отбеляза, че за първи път организира подобно нещо и че децата я карат да се връща назад във времето.

Те ме подсещат защо аз съм започнала с леката атлетика, а една от причините беше чисто любопитство и сега не мога да спра, каза Лалова.

Според нея с пример може да се откъснат децата от компютрите и да се заведат на стадиона.

Успехите ми в спорта и възможността да се организират спортни събития помагат на тази кауза. Така децата ще разберат, че спортът е важен, модерен, здравословен, коментира Ивет.

Тя открои и че е приключила спортния сезон щастлива и леко тъжна.

Не беше лесно, особено когато имаш и контузии. Сезон номер 18 идва и мисля в дългосрочен план за Олимпийските игри през 2020 г. Едва ли ще отида на 400 метра, особено в края на кариерата, няма да издържа, но ще се радвам, ако успея да се задържа в 200 метра, каза спортистката ни.

Обожавам България и искам през моя опит и обич да върне нещо на страната, да развия детския спорт или този при подрастващите, не знам засега как, но искам да оставя нещо след себе си в спорта, каза Ивет Лалова.

CHF CHF 1 2.10599
GBP GBP 1 2.24061
RON RON 10 3.84295
TRY TRY 100 3.87452
USD USD 1 1.65945