Испания донесе най-тежката загуба в историята на Хърватия

Спорт 12.09.2018 19:02

След най-големия успех понякога идва и най-големият провал. Точно това се случи на хърватския футбол.

Два месеца след като стана световен вицешампион, тимът на треньора Златко Далич записа най-тежката загуба в историята на родината си.

На стадиона в Елче Испания разгроми с 6:0 хърватите в среща от група 4 на лига А на Лигата на нациите. В състава на гостите бяха 6-има титуляри от руския мондиал - капитанът Лука Модрич, Иван Ракитич, Марсело Брозович, Симе Върсалко, Домагой Вида и Иван Перишич.

През втората част на първото полувреме Саул и Марко Асенсио се разписаха за домакините, а вратарят Ловре Калинич си вкара автогол. След почивката Родриго, Серхио Рамос и Иско направиха срама на хърватите голям.

Преди този двубой най-голямата загуба за хърватския футбол бе 1:5.

Два пъти разгромното поражение идва от Германия. Това става по време на Втората световна война - през 1941 и 1942 г.

Преди 9 г. Англия удря със същия резултат хърватите.

За Испания пък двубоят в Елче бе 38-ият домакински мач поред, в който националният отбор не записва загуба. За последно иберийците паднаха у дома през 2003 г. - 0:1 в европейска квалификация.

В друга среща от лига А Белгия спечели с 3:0 гостуването си на Исландия. Така треньорът Роберто Мартинес е със статистика 16 победи, 1 равенство и 1 загуба. /24chasa.bg