Португалия без Роналдо надви Италия в мач от Лигата на нациите

Спорт 11.09.2018 09:30

Португалия без Кристиано Роналдо в състава си победи Италия на стадион "Луш" в Лисабон пред близо 53 000 зрители в мач от турнира Лига на нациите.

Единственият гол в двубоя отбеляза нападателят на Севиля Андре Силва в 48--ата минута с прецизен удар с левия крак от десетина метра.

Роналдо не играе в мачовете на Португалия този месец, тъй като иска да се концентрира изцяло в представянето си за Ювентус и по-бързо да се адаптира към новия си тим.

В друг мач от турнира Турция се наложи над Швеция с 3:2 като гост. Отборът от съседната ни страна губеше в резултата две минути преди края, но направи пълен обрат голове на Емре Акбаба (88`, 92`).

Русия пък разгроми Чехия с 5:1 в контролна среща, играна на "Ростов Арена". Това е повторение на най-голямото поражение в историята за чехите. Досега те бяха падали с разлика четири гола само веднъж - тази година в приятелски мач срещу Австралия с 0:4 преди Мондиала. /БГНЕС