Англия загуби първи мач на "Уембли" от 2007 г.

Спорт 09.09.2018 10:00

Испания се наложи над Англия с 2:1 на стадион "Уембли" в Лондон в двубой от новия турнир на УЕФА Лига на нациите.

В 11-ата минута Люк Шоу даде идеален пас на Маркъс Рашфорд и нападателят от близко разстояние порази вратата на Ла Фурия.

Гостите обаче отговориха много скоро и след 120 секунди възстановиха равенството с точен изстрел на Саул Нигес. Победният гол за испанците отбеляза Родриго в 32-ата минута.

Люк Шоу получи много неприятна контузия в главата в началото на второто полувреме след стълкновение с Дани Карвахал. Левият бек на Манчестър Юнайтед лежа няколко минути неподвижно на терена, след което бе изнесен на носилка и с кислородна маска. Малко след това Шоу се е обадил на близките си от съблекалнята, за да ги успокои, че всичко с него е наред.

Англия загуби официален мач на "Уембли" за първи път от 2007 г., когато отстъпи на Хърватия с 2:3 в квалификация Евро 2008. След това "три лъва" записаха серия без поражение от 24 мача.

Испания за втори път в историята надигра Англия на "Уембли", първата победа датира от 1981. На този стадион иберийците имат също пет загуби и две равенства.

В други срещи от Лига на нациите Швейцария разби Исландия с 6:0, Беларус вкара пет безответни гола на Сан Марино, а Босна и Херцеговина надделя над Северна Ирландия с 2:1 като гост. /БГНЕС