Вътрешен конфликт в Бундестима провалил отбора на Мондиала

Спорт 27.08.2018 12:28

Една от основните причини за провала на Бундестима на Мондиала през лятото вероятно е вътрешен конфликт в отбора, съобщи "Spiegel".

Източници на изданието твърдят, че на практика тимът е бил разделен на два лагера. Първият е бил съставен от играчи от чуждестранен произход - сред тях Жером Боатенг, Месут Йозил и Илкай Гюндоган.

В другата са били чистокръвни арийци като Томас Мюлер, Матс Хумелс и други. Първата група е наричала представителите на втората "картофи" - презрително прозвище по отношение на немците, често използвано от турците. В отговор чистите германци са наричали другите "канаке" (най-обидната дума към турците емигранти). Мюлер най-много е пародирал маниера на общуване и стила на живот на съотборниците си и направо се е подигравал с тях за музикалните им предпочитания и др.


Както е известно, "чужденците" слушат рап, обичат скъпи накити и спортни автомобили, докато немците предпочитат да прекарват по-спокойно почивките си, като например Мюлер, който посвещава всичкото си свободно време на семейството си. И двете групи са били недоволни от действията на селекционера Йоахим Льов.

На едните не им е допаднало решението на треньора да не повика на Мондиала Лерой Сане, а другите са били разочаровани от отсъствието на Сандро Вагнер. На Световното първенство Германия за първи път не успя да прескочи груповата фаза. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355