Наполи обърна Лацио за успешен старт под ръководството на Анчелоти

Спорт 19.08.2018 11:09

Претендентът за титлата в Серия А Наполи започна по успешен начин новия сезон, след като победи Лацио с 2:1 като гост в мач от първия кръг на шампионата.

Двубоят на Стадио Олимпико в Рим бе официален дебют за новия наставник на неаполитанци Карло Анчелоти, като срещата започна зле за него, след като голмайсторът на „орлите“ Чиро Имобиле откри резултата в 25-та минута. Вицешампионите възстановиха равенството точно преди почивката чрез поляка Аркадиуш Милик, а в 59-та минута Лоренцо Инсиние направи обратът пълен. До края домакините не успяха да стигнат до нов гол и Наполи спечели мача с 2:1.

Във втория кръг и за двата тима предстоят нови тежки изпитания. В събота от 19:00 часа българско време Лацио гостува на шампиона Ювентус, а в 21:30 Наполи приема Милан. /БГНЕС