Победен дебют за българин в Холандия

Спорт 18.08.2018 17:15

Младежкият национал на България Стефан Велков записа победен дебют в Холандия.

Защитникът, чийто трансфер е поредният успешен в портфолиото на президента Венцеслав Стефанов, бе титуляр за “Ден Бош” на старта на сезона във второто ниво на футбола в Ниската земя. Тимът на 21-годишния столичанин се наложи с 2:1 при гостуването си на “Волендам”, а Велков записа пълни 90 мин.

Той и съотборниците му стигнаха до успеха след обрат. С гол на Веерман в 21-ата мин домакините поведоха.

През втората част обаче “Ден Бош” се пребори за трите точки. В 48-ата мин Буяхлафен изравни, а в 79-ата минута Сапинен донесе победата на своя отбор.

Така “Ден Бош” започна успешно сезона. В следващия кръг Велков и компания ще са домакини на “Валвайк”.

Централният бранител още преди да навърши 18 г. бе пред голям трансфер, но заради контузии той не се случи. Велков изкара пробни периоди в рекордьора по титли на Англия “Манчестър Ю” и руския гранд ЦСКА (Москва). /24chasa.bg