Лудогорец отстрани Зрински и продължава в евротурнирите

Спорт 17.08.2018 09:11

Лудогорец си осигури място в плейофите за място в групите на Лига Европа след равенство 1:1 в гостуването си на Зрински Мостар от трети квалификационен кръг на Лига Европа. Разградчани спечелиха първата среща у дома с 1:0 и елиминираха съперника си с общо 2:1.

Клаудиу Кешеру вкара попадението за Лудогорец в 24-ата минута и пропусна още две положения през първото полувреме, а домакините стигнаха до изравняването с гол на Неманя Билбия в допълнителното време на мача, който падна след грешка на вратаря Хорхе Браун.

Лудогорец е единственият български представител в евротурнирите, след като вече отпаднаха отборите на Левски, Славия и ЦСКА.

Съперник на българския шампион в плейофите ще бъде грузинския Торпедо Кутаиси, който отстрани албанския Кукеши с общ резултат 5:4. /БГНЕС