Щангистът Христо Христов е спортист на Варна за юли

Варна<+> 14.08.2018 13:29

Състезателят по вдигане на тежести Христо Христов спечели приза за спортист на Варна за месец юли. Възпитаникът на СК "Титан" може да се похвали с европейска титла от шампионата в Италия при кадетите до 17 години. Той триумфира със златен медал в изхвърлянето и сребърен в изтласкването.

Христов очаквано бе обявен за №1 и на варненското спортно училище, както и бе първи в онлайн гласуването с 81,93 %. Негов личен треньор е Живко Николов

За отбор на месеца е избран ПСК „Черно море“. Варненските плувци спечелиха сребърен медал в комплексното класиране на Държавното първенство в София. Те са и комплексен шампион от Държавното в младшата възраст. Имат и отборен трофей на държавното лично отборно първенство за юноши и девойки старша възраст. /dariknews.bg